logo czynmy dobro
ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

Wojtek 90

Wojtek ze Swarzewa zbiera środki na kosztowną operację. Zajrzyj na profil Wojtka na Facebooku Razem dla Wojtka i dołącz do licytacji.

Wojtek urodził się w 2016 r. Jest radosnym dzieckiem pomimo cierpienia, które od pierwszych dni życia znosi bardzo dzielnie. Choruje na Zespół TAR. To schorzenie występuje raz na pół miliona urodzeń i oznacza miedzy innymi brak części kości rąk.

Dzięki wsparciu wielu organizacji i Darczyńców z całej Polski udało się pozyskać środki na pierwszy etap kosztownej, specjalistycznej operacji. W 2019 r. w Warszawie podjął to wyzwanie dr Paley. Operacja została podzielona na etapy ze względu na duże ryzyko.

Łącznie Wojtek przeszedł już sześć bolesnych operacji. Najpoważniejsza była ta wykonana przez dr Paleya. Chłopiec cały czas wymaga rehabilitacji i specjalistycznej opieki medycznej, a przed nim drugi etap bardzo kosztownej operacji zaplanowanej na sierpień 2023 r. Operacja bardzo inwazyjna z długotrwałą rehabilitacją. Wojtek i jego rodzice muszą się do niej przygotować, zarówno psychicznie, jak i finansowo. Koszt operacji wynosi 445 000 zł. Niestety rodzice nie posiadają takich środków.

Ruszyła fala pomocy Wojtusiowi, zarówno w naszej Fundacji, której jest Podopiecznym, jak i w szkole, do której uczęszcza. Ponadto zwróciliśmy się o pomoc do Fundacji Siepomaga. Od 5 stycznia 2023 r. Wojtek ma utworzoną zbiórkę pn. Mały człowiek- wielka akcja, cel: Operacja ortopedyczna w Paley European Institute.

Wojtuś, pełen nadziei na sprawne rączki i nóżki, liczy na Twoje wsparcie.

Jak mogę wspomóc Wojtka?

Przekaż Wojtkowi Twój 1,5% podatku
numer KRS 0000 282796, cel szczegółowy Wojtek 90

Wpłać darowiznę na subkonto Wojtka

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
70 1240 2946 1111 0011 0189 5931
z dopiskiem: Wojtek 90

Jak mogę wspomóc Wojtka?

Przekaż Wojtkowi Twój 1,5% podatku
numer KRS 0000 282796, cel szczegółowy Wojtek 90

Wpłać darowiznę na subkonto Wojtka

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
70 1240 2946 1111 0011 0189 5931
z dopiskiem: Wojtek 90

Wpłać dla Wojtka darowiznę online:

Kochani Darczyńcy,
Okres od 5 września 2019 r., kiedy to nasz syn przeszedł w Warszawie operację obu rączek, do stycznia 2020 był dla naszej rodziny bardzo trudny i stresujący. Niestety nie wszystko szło zgodnie z założonym planem. Dopiero 10 stycznia 2020 roku, po tym jak dr. Paley zoperował obie nóżki Wojtusia oraz z rączek zostały wyciągnięte druty stabilizujące, mogliśmy odetchnąć z ulgą.

To dzięki Waszej pomocy i zbiórce prowadzonej na Się pomaga Wojtuś mógł przejść tę skomplikowaną i kosztowną operację w Paley European Institut i teraz może się cieszyć swoimi sprawnymi rączkami.

Nasz syn 21.12.2022 r. skończył 6 lat. Wojtek, pod naszym okiem, całkiem dobrze radzi sobie z podstawowymi czynnościami takimi  jak jedzenie czy mycie zębów. Uczęszcza już do szkoły i rozwija się. Jednakże nasz syn jest cały czas objęty specjalistycznym leczeniem i rehabilitacją, która w jego przypadku jest niezbędna, aby utrzymać efekty osiągnięte wieloletnią ciężką pracą z rehabilitantami.

Kolejny etap w leczeniu Wojtka to operacja zaplanowana na sierpień 2023 roku. Operacja będzie polegała na wydłużaniu obu rączek naraz. Zostaną zbadane również  promieniowe więzy tkanek miękkich i lekarze sprawdzą, czy można je bezpiecznie zwolnić, aby poprawić funkcję i ułożenie dłoni. Pomoże to Wojtusiowi naprostować rączki, które ciągle mają przykurcze.

Podczas operacji zostaną także uwolnione kciuki, które nadal wciągają się do wewnątrz dłoni. Dr Paley powiedział, że ta operacja usprawni funkcjonalności całej ręki. Wydłużenie rączek pomoże Wojtkowi w samodzielności. Zwykłe codzienne czynności będzie mógł wykonywać sam bez pomocy. 

Leczenie będzie trwało aż 8 miesięcy, a więc będzie długie i niestety bolesne dla Wojtka. Leczenie pooperacyjne wiąże się także z długim, kilkumiesięcznym pobytem w Warszawie. Dla nas rodziców jest to bardzo trudne, ale wiemy, że tylko w ten sposób można pomóc naszemu synkowi, aby był sprawny w przyszłości.

Z całego serca dziękujemy za każdą cegiełkę Dobra i za 1,5 % podatku przekazany dla Wojtka, bo sami nie podołamy pokryć tak dużych kosztów operacji zaplanowanej na sierpień 2023 r.
Rodzice Wojtusia