ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

1 października 2022 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy

Miłośnicy tego napoju mają dziś powód do radości. Cudownie jest przecież zaczynać nowy dzień z filiżanką małej czarnej, która dodaje energii i wcale nie wypłukuje magnezu, przeciwnie dostarcza go. Udowodniono też, że kawa dostarcza organizmowi witaminy z grupy B, potas, zmniejsza ryzyko demencji itd.

Nasz Patron był Włochem, a jak wiadomo Włosi kochają kawę i przyrządzają ją profesjonalnie.

Ksiądz Orione postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i wymyślił swoją kawę. Po co? Żeby zintegrować ludzi, żeby stworzyć im okazję do spotkania z Bogiem i bliźnim.

Ten wielki Święty zapraszał mężczyzn z okolic włoskiej Tortony na Msze Święte pasterskie o północy. W ciszy, w ogromnej dyskrecji schodzili się z różnych stron, bo nawet dumne, męskie serca potrzebują znaleźć u Boga ten wyjątkowy aromat, moc i pasję, którą daje tylko życie twarzą w twarz z Nim samym.

Po Mszy zapraszał zmęczonych późną godziną na wspólne picie kawy, żeby wracali do domów podwójnie wzmocnieni. Nie wiemy w jaki sposób ksiądz Orione parzył tę kawę, ale to działało i nadal działa.

źródło: Kawa Księdza Orione

W Rodzinie Oriońskiej po dziś dzień jest pielęgnowana tradycja picia kawy di don Orione. No to co, czas na filiżankę pysznej kawy. Smacznego!