Projekt nr 38

Pomoc dla OSP - PROJEKT ZAKOŃCZONY

My, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego w Łodzi-Jędrzejowie zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Jesteśmy grupą ochotników, ludzi otwartych, gotowych poświęcać swój wolny czas na niesienie pomocy innym. Jako Grupa Poszukiwawcza wraz z naszymi psami bierzemy udział w poszukiwaniach osób zaginionych w terenie oraz w akcjach humanitarnych polegających na odnajdowaniu osób zmarłych. Nasza sekcja ratownicza liczy aktualnie 25 osób i 15 psów. Zakresem działań obejmujemy teren całego kraju. Poza tym prowadzimy akcje edukacyjne w szkołach, przedszkolach oraz bierzemy udział w różnych imprezach np. piknikach rodzinnych, obchodach dnia dziecka, WOŚP. Jednym słowem jesteśmy tam, gdzie możemy coś od siebie dać. W ramach naszej Jednostki funkcjonuje również sekcja dogoterapii. Aby przez cały czas być w gotowości bojowej oraz nieść pomoc najlepiej jak tylko potrafimy, szkolimy się z zakresu taktyk poszukiwawczych, niesienia kwalifikowanej pierwszej pomocy, systemów nawigacji itp. W naszych szeregach mamy zawodowych strażaków, ratowników medycznych, dogoterapeutę, pedagogów oraz wielu innych wspaniałych, chętnych do pracy ludzi. Nasza działalność w głównej mierze finansowana jest przez nas samych oraz innych ludzi dobrej woli. We wszystkich akcjach i imprezach uczestniczymy charytatywnie.  Budżet naszej Jednostki jest bardzo skromny i pokrywa jedynie koszty związane z jej utrzymaniem. Na takie rzeczy jak sprzęt medyczny oraz inne wyposażenie specjalistyczne zwiększające naszą skuteczność operacyjną nie wystarcza środków. Wsparcie z Państwa strony pozwoliłoby nam skuteczniej i bardziej profesjonalnie działać na akcjach oraz umożliwiłoby  utrzymanie wysokiego poziomu wyszkolenia naszych ratowników.

Naszym zadaniem na 2013r. jest zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego i na ten cel właśnie przeznaczymy zebrane środki finansowe.

Kontakt z koordynatorem:

Anna Leśkiewicz, tel. 607 943 105, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej podajemy numer rachunku, na który można dokonywać dobrowolnych wpłat.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa
Nr 09 1240 1053 1111 0010 1452 8931
z dopiskiem: OSP Łódź

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami i potwierdzenie ich aby ukryć ten komunikat
Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzają się Państwo na ich zapisanie w pamięci Państwa urządzenia. Mogą Państwo samodzielnie zarządzać plikami cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w swojej przeglądarce. W związku z powyższym zgadzam się na przetwarzanie w celach analitycznych i statystycznych moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze strony internetowej Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro, w tym zapisywanych w plikach cookies przez administratora danych.
Więcej informacji... Potwierdzam