Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro KRS 0000 282796

Projekt nr 79

 

logobywygralitramp2 e1446423840937

Projekt ByWygrali.pl to inicjatywa powstała w 2015 roku. Jest to projekt realizowany przy udziale Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro. Powstał jako reakcja na potrzeby edukacyjne i związane z usamodzielnieniem wychowanków opuszczających Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Księży Orionistów.

 

Projekt nr 14

BRAŃSZCZYKOBUS

Centrum Księdza Orione w Brańszczyku jest prowadzone przez Księży Orionistów. Dzieło powstało w 2003 roku, aby w charyzmacie Założyciela, służyć osobom starszym, samotnym, chorym i niepełnosprawnym. Działalność prowadzona jest w czterech obszarach: Dom Emeryta, Dom Rekolekcyjny, Drabina Jakubowa i Rehabilitacja+.

Projekt nr 3

Pomoc dla podopiecznych placówek oriońskich

9 luty 2012 roku -  dziękujemy organizacji Need You z Włoch, www.needyou.it która od kilku lat wspiera nasze Dzieła Miłosierdzia za przekazane dary: buty, lekarstwa, żywność i  ubrania. Dary zostały przekazane dla podopiecznych do  Schronisk prowadzonych w Henrykowie, Łaźniewie i Czarnej.

Projekt nr 26

Świetlica Środowiskowa - Chrześcijański Klub Młodzieżowy "Trampolina - Włocławek"

Jeśli patrzysz z troską na polską młodzież… Jeśli smuci Cię to, co się z nią dzisiaj dzieje… Jeśli martwisz się z powodu braku perspektyw na przyszłość dla najmłodszego pokolenia Włocławian…

Projekt nr 15

Ośrodek dla młodzieży w Kocierzu Rychwałdzkim

Położenie Kocierza Rychwałdzkiego

Ośrodek w Kocierzu Rychwałdzkim położony jest w pobliżu ślemienia (województwo śląskie, powiat żywiecki, gmina Łękawica). Odcięcie od strefy miejskiej i unikalny klimat górski stanowi doskonałe miejsce dla prowadzenie terapii resocjalizacyjnej.

Projekt nr 12

Duszpasterstwo Niesłyszących

 

Duszpasterstwo Niesłyszących w Zduńskiej Woli działa przy Domu Misyjnym Księży Orionistów. Skupia osoby niesłyszące i niedosłyszące oraz ich rodziny, a także grupę wolontariuszy – młodzież, która uczy się języka migowego.

 

Projekt nr 11

Drabina Jakubowa - Turnusy rekolekcyjne
dla osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych
w Brańszczyku

Projekt nr 6

Białoruś - Dom Miłosierdzia

Głównym celem działalności jest udzielenie duchowej, psychologicznej, materialnej i innej pomocy szczególnie kobietom (rodzinom) z dziećmi oraz dzieciom, poszkodowanym z powodu przemocy, jak również osobom w podeszłym wieku, którzy częściowo lub zupełnie utracili zdolność do samoobsługi na terenie województw brzeskiego i gomelskiego (Białoruś). W szczególnych przypadkach w placówce mogą przebywać samotne matki z dziećmi.