Pomoc dla dzieci z Mozambiku

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro uruchamia nowy projekt dla dzieci z Maputo w Mozambiku. Na przedmieściach Maputo, stolicy Mozambiku, Zgromadzenie Księży Orionistów prowadzi ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. 50 dzieci przebywa w ośrodku na stałe. Ponadto, co najmniej raz w tygodniu, blisko 150 dzieci korzysta z pomocy doraźnej świadczonej przez oriońską placówkę.

Podopieczni mają zapewnioną opiekę i rehabilitację, dzięki której mają szansę na powrót do aktywnego życia w przyszłości. Poza tym dzieci wyposażane są w protezy, lekarstwa i żywność. W ośrodku systematycznie wdraża się indywidualne programy dożywiania dzieci, gdyż wiele chorób, w tym układu narządów ruchu, spowodowanych jest długotrwałym niedożywieniem organizmu.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu i akcesoriów medycznych umożliwiających przeprowadzanie badań i zabiegów na szerszą skalę. Dzięki temu pomoc dotrze do większej liczby potrzebujących. Jednakże, aby zakupić niezbędny sprzęt, musimy uzbierać 60 tyś złotych.  Brakuje min. stetoskopów, termometrów, igieł, strzykawek, wag do ważenia noworodków, odzieży ochronnej, testów na malarię. Każda przekazana na ten cel złotówka sprawi, że uczynimy wiele dobra dla chorych afrykańskich dzieci. Dlatego gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się w ten projekt poprzez wsparcie materialne, jak również poprzez modlitwę w intencji Podopiecznych mozambijskiej placówki.

Więcej informacji na temat ośrodka w Maputo znajdą Państwo na stronie Facebook: https://www.facebook.com/pages/Obra-Dom-Orione/445528098873777 (informacja w języku portugalskim).

Potrzeb w placówce w Maputo jest bardzo wiele, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o dar serca w postaci przekazania darowizn pieniężnych na ten cel z dopiskiem Mozambik 


Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa
Bank Pekao SA O/Warszawa
Numer: 09 1240 1053 1111 0010 1452 8931

z dopiskiem: MOZAMBIK

dla przelewów z zagranicy: 
Kod SWIFT (BIC): PKOPPLPW, IBAN: PL

 

 

 

Przekaż darowiznę on-line na ten projekt:



 

Wesprzyj ten projekt przekazując 1% podatku

KRS 0000 28 27 96, cel szczegółowy: MOZAMBIK

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok