Projekt nr 44

Pomoc dla Roberta 44- Projekt ZAKOŃCZONY

 

Nasz Podopieczny Robert po długiej chorobie odszedł do Pana. Uroczystości pogrzebowe odbyły się dnia 19 czerwca 2015 r. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.

Ogarniamy modlitwą Rodzinę pogrążoną w bólu po stracie Roberta i jednocześnie prosimy Pana o dar życia wiecznego dla niego.

 

 

 

 

 

 

HISTORIA PROJEKTU

5 lutego 2013 r. wraz z tatą, mamą i siostrą wyjechaliśmy na wyczekane wakacje, a raczej ferie zimowe do Egiptu. Niestety po 3 dniach pobytu tam tata źle się poczuł. Na początku myśleliśmy, że to zwykłe przeziębienie bądź zatrucie. Jednak okazało się, że tata miał wylew.

Tata był nauczycielem  wychowania fizycznego co też wskazuje na to, że był osobą wysportowaną. Nigdy nie narzekał na zdrowie, rzadko kiedy bolało go cokolwiek. Po wylewie stan taty się pogorszył stracił mowę i dostał porażenia kończyn. Z dnia na dzień zaczęło się zmieniać. Obrzęk w mózgu urósł i tacie potrzebna była operacja  trepanacji czaszki. Po operacji tata przez około 3 tygodnie był w śpiączce farmakologicznej. Po wybudzeniu otwierał tylko jedno oko. Drugie zaczął lekko uchylać teraz na dniach. Nadal nie mówi i nie chodzi. Czasami łapie z nami kontakt i ruszy głową bądź też ręką.

Ubezpieczenie pokryło 15 000 Euro za pierwszy tydzień pobytu w szpitalu i operację, resztę musieliśmy pokryć sami,  między innymi przelot karetką powietrzną około 20 000 Euro i szpital  17 700 dolarów. Ze względu na tak duże koszty ja z siostrą musiałyśmy wracać same do Polski i prosić ludzi o wszelką pomoc. Był to dla nas bardzo ciężki czas.

Teraz gdy tata jest już w Polsce również jest  ciężko ale cieszymy się, że jest z nami. Nadal potrzebujemy pieniążków na rehabilitacje, która będzie mu potrzebna aby mógł wrócić do jakiejkolwiek sprawności, dlatego bardzo serdecznie proszę wszystkich Państwa o pomoc.

Za wsparcie serdecznie dziękujemy Nicola z mamą i siostrą

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok