ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

Aż 260 milionów chrześcijan doświadcza różnych form niesprawiedliwości i prześladowań. Chrześcijanie stanowią najbardziej prześladowaną grupę wyznaniową na świecie.

Projekty humanitarne dla Rodzin na Bliskim Wschodzie

73. Pomoc rodzinom z Syrii

Sytuacja humanitarna w Syrii jest dramatyczna. Pogłębia się kryzys gospodarczy. Aż 60% Syryjczyków jest zagrożonych głodem. Muszą przeżyć za jedyne 8 zł dziennie. 6 200 rodzin potrzebuje naszej pomocy.

To rezultat wojny domowej w Syrii, która trwa od 2011 roku. Lata strachu, utraty najbliższych, kryzysu ekonomicznego i niepewności jutra. Przez ten okres ponad 10 milionów Syryjczyków opuściło swoje domy, aby szukać bezpiecznego schronienia w innej części kraju lub poza jego granicami. Ponad pół miliona osób straciło życie. Los tysięcy Syryjczyków jest nieznany.

Najbardziej dramatyczna jest sytuacja syryjskich dzieci żyjących w tej brutalnej rzeczywistości. Docierające informacje pokazują jak niewinnym dzieciom ukradziono dzieciństwo, a w zamian wprowadzono strach i terror. Na oczach dzieci giną ich rodzice. Ich smutne spojrzenia poruszają do głębi. Tylko wspólnymi siłami możemy to zmienić.

Wraz z Caritas Polska niesiemy nadzieję syryjskim rodzinom.
Nasza Fundacja w 2017 roku dołączyła do ogólnopolskiego programu prowadzonego przez Caritas Polska Rodzina Rodzinie.

W latach 2017-2020 pomogliśmy 5 konkretnym rodzinom w ramach półrocznego wparcia dedykowanego dla każdej z rodzin. Co miesiąc przelewaliśmy darowizny w wysokości 510 zł na rachunek programu Caritas Polska w celu zapewnienia podstawowych potrzeb bytowych wybranej rodzinie. W okresie VI 2020 – VI 2021 obejmowaliśmy rocznym patronatem 4 kolejne rodziny.

Obecnie co miesiąc przesyłamy na rachunek programu Caritas Polska darowiznę w kwocie 500 zł. Następnie Caritas Polska przekazuje środki bezpośrednio dla ubogich syryjskich rodzin. Sprawnie działające struktury Caritas na terenie Syrii gwarantują, że pomoc trafia do najbardziej potrzebujących.

Dzięki Tobie możemy kontynuować pomoc dla syryjskich rodzin.
Otwórz serce dla braci i sióstr z regionu, gdzie rodziło się chrześcijaństwo.
Tam są początki kościoła.

Rachunek na wsparcie rodzin z Syrii:
Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
09 1240 1053 1111 0010 1452 8931
tytułem:
Rodziny Bliski Wschód 73

106. Pomoc rodzinom z Libanu

Liban to małe państwo na Bliskim Wschodzie. Ten kraj o bogatej historii i kulturze boryka się obecnie z ogromnymi problemami gospodarczymi i społecznymi. W Libanie zamieszkuje głównie ludność arabska, przede wszystkim sunnici i szyici. Libańska ziemia jest także domem dla chrześcijan różnych denominacji. Liban to ojczyzna św. Szarbela Maronity.

Libańskie rodziny zmagają się z wielkim kryzysem. Sytuacja gospodarcza kraju jest dramatyczna.
A dodatkowo wybuch chemikaliów w bejruckim porcie w 2020 roku pozbawił domów i miejsc pracy dziesiątki tysięcy ludzi.

W odpowiedzi na apel Ojców z Zakonu Maronitów włączyliśmy się w pomoc libańskim rodzinom. Za pośrednictwem Caritas Polska, która tam na miejscu niesie pomoc humanitarną, chcemy czynić DOBRO dla ludności LIBANU.

Okaż miłosierdzie rodzinom na Bliskim Wschodzie.
Włącz się do akcji i przekaż darowiznę.
Poprzez dar serca bądźmy razem w Libanie.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
09 1240 1053 1111 0010 1452 8931
tytułem:
Rodziny Bliski Wschód 106

Twoja Darowizna zostanie przeznaczona na wsparcie rodzin w codziennych potrzebach, takich jak:

  1. zakup jedzenia
  2. spłatę najmu mieszkania i opłatę rachunków
  3. zakup odzieży
  4. zakup artykułów higienicznych
  5. opłatę wizyty u lekarza
  6. zakup leków
  7. zakup pomocy edukacyjnych dla dzieci
  8. zakup oleju opałowego na zimę

Libańskie rodziny otrzymają finansowe wsparcie w gotówce w ich lokalnej walucie. Caritas prowadzi dla nich comiesięczną dystrybucję. Potrzeby poszczególnych rodzin są różne, dlatego też każda rodzina samodzielnie rozdysponuje otrzymaną darowiznę.