W sobotnie popołudnie przedstawiamy Wam Kelvina, niesamowitego afrykańskiego chłopaka z niepełnosprawnością, który należy do grona naszych 9 kenijskich studentów. Kelvin jest studentem I roku nauk społecznych na Uniwersytecie w Chuka.
Mama Kelvina ze łzami w oczach opowiada: Kiedy urodził się mój syn byłam bardzo szczęśliwa trzymając go na rękach, dziękowałam i prosiłam Pana Boga, o dobrą przyszłość dla niego. Wkrótce okazało się, że Kelvin nie może chodzić tak, jak jego rówieśnicy i ma kłopoty ze sprawnym poruszaniem się. Było mi bardzo smutno, gdy doświadczał przykrości ze strony innych dzieci, gdyż nie mógł nawet chodzić do szkoły oddalonej o 3 km od naszego domu. Jednak nigdy nie przestałam ufać, że jego los może się odmienić.
Ksiądz Proboszcz z Parafii Chuka pomógł nam kierując nas do Misji. Dzięki pomocy tego księdza i Misji Laare Kelvin rozwinął skrzydła w Kiringani Small Home (domu dla chłopców z niepełnosprawnością). Jego talent został zauważony… Nie wiem jak mam dziękować Panu Bogu i Wam, którzy nas wspieracie…
Modlę się co dnia i płaczę ze wzruszenia, że mój Kelvin jest studentem mój synek, moje kochane dziecko… Dziękuję… Siostra Alicja pożyczyła pieniądze, aby Kelvin mógł rozpocząć studia. Jestem bardzo wdzięczna i ufam, że nie opuścicie mojego syna w tej dalszej potrzebie.
Siostra Alicja Kaszczuk i nasza Fundacja szuka wsparcia aby Kelvin mógł kontynuować naukę. Koszt jego studiów (opłata za czesne, ubezpieczenie, opieka medyczna, zakwaterowanie i utrzymanie) jest dość wysoki - wynosi 1500 zł miesięcznie.
Wraz z Siostrą Alicją, Kelvinem i jego Rodziną już teraz dziękujemy za wszelkie wsparcie, dzięki któremu ten wspaniały młody człowiek może realizować swoje marzenia i wyrwać się z obszaru biedy oraz pomóc innym w przyszłości.
Możesz już teraz wesprzeć Kelvina poprzez:
- udostępnienie tego artykułu
- wpłatę dobrowolnej ofiary
- nagłośnienie akcji wśród przyjaciół i rodziny
- zorganizowanie grupy osób, które zadeklarują cykliczne wpłaty, tak by uzbierać pełną miesięczną kwotę.
Wpłać darowiznę już dziś
Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa
14 1240 1053 1111 0010 4353 6691
tytułem: Studia KELVIN MAWIRA 805
Nie ma rzeczy niemożliwych, przeczytajcie historię edukacji Kelvina.
Kelvin jest przykładem, że ludzkie słabości i ograniczenia można pokonać. Sam doświadczył wielu trudności i przykrości ze względu na swoją niepełnosprawność fizyczną. Kiedy jego rodzeństwo zaczęło uczęszczać do szkoły, często brał ich podręczniki i po kryjomu czytał. Gdyby nie pomoc duszpasterza w Chuka i Sióstr Orionistek, nigdy nie miałby szansy na naukę.
Swoją determinacją i zapałem do nauki Kelvin rozpalił nauczycieli w Kiringani Small Home (ośrodek dla chłopców z niepełnosprawnością), którzy często przynosili mu dodatkowe książki. Wielokrotnie miał jeszcze pytania po lekcjach, a na przerwach czytał.
Dzięki takiej postawie, pomocy Misji Laare i Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro, Kelvin dostał się do szkoły średniej. Ukończył Mukuuni Secondary School z dobrymi rezultatami (grade C+), co pozwoliło mu rozpocząć 4 letnie studia w dziedzinie nauk społecznych na Uniwersytecie w Chuka. Na tym wydziale student ma szeroki wachlarz wyboru studiów kierunkowych.
Kelvin składa serdeczne podziękowania na ręce wszystkich, którzy się o niego troszczą i którzy zechcą go dalej wspierać:
Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem się na studia. To wiele dla mnie znaczy. Wśród znajomych, dalszej rodziny i sąsiadów nie będę już tylko jakimś niepełnosprawnym chłopakiem, który nie będzie mógł prowadzić normalnego, samodzielnego, dorosłego życia w przyszłości.
Dzięki Waszej pomocy, czuję, że życie ma sens każdego dnia, że tyle piękna i dobra jest na świecie, że jestem potrzebny w społeczeństwie i dlatego chcę studiować te nauki. Chciałbym, aby każda osoba z niepełnosprawnością mogła czuć to, co ja. Dziękuję z całego serca i proszę Pana Boga w codziennych modlitwach za Was, za Wasze Rodziny, żebyście byli zdrowi, szczególnie teraz w czasie epidemii.
Kelvin jest ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc ponieważ wie, że edukacja jest największą szansą na przełamanie stereotypowego myślenia na temat osób z niepełnosprawnością.
W wierzeniach kenijskich bowiem niepełnosprawność jest napiętnowana jako przekleństwo i bardzo często zdarza się, że chore dzieci są opuszczane lub pozostawiane na śmierć. Kelvin chciałby w przeszłości pomagać innym, zwłaszcza tym, w najmniej uprzywilejowanym położeniu.
Pomóżmy mu w tym szczytnym dziele wspierając jego edukację!