Projekt nr 8

 

Nakrętki

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE !

Pijesz wodę butelkowaną, napoje, soki? Każdego dnia odkręcasz butelki, pojemniki i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to, co trzymasz w ręku może być dla kogoś światełkiem w tunelu, drogą do spełnienia marzeń. Nie wyrzucaj nakrętek do kosza. Dzięki temu, że przyniesiesz je do nas, będziemy mogli pomóc osobie, która potrzebuje wózka inwalidzkiego i rehabilitacji. Nie ważne, czy przyniesiesz ich pełny worek, czy może tylko jedną sztukę - każda ilość się liczy i każda ilość pomaga.

Na czym polega akcja?

  • Zbieramy plastikowe nakrętki typu PET lub HDPE.
  • Dostarczamy je do Fundacji.
  • Nakrętki zostają przetransportowane do firmy recyclingowej.
  • Firma recyclingowa przelewa pieniądze za nakrętki na konto Fundacji.
  • Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty Fundacja przekazuje ją na rehabilitację.

Aktualnie Pomagamy Magdzie (projekt 64)

 

W okresie 09/2013-09/2015 zbieraliśmy nakrętki na wózek dla Jarka- młodego Zduńskowolanina chorującego na dystrofię mieśniową typu Duchenne'a. Pozyskaliśmy 3.000,00 PLN.

Do akcji zbiórki nakrętek włączyli się m.in.:

Dom Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej, Szkoła w Błennej, Szkoła w Szczkówku, Centrum Księdza Orione w Kaliszu, Dom Zakonny w Warszawie przy ul. Lindleya 12, Mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego, Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku im. Kazimierza Jagiellończyka, Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku im. 2 pułku Nocnych Bombowców "Kraków", Siostry Orionistki z  Zalesia Górnego, Mieszkańcy Zduńskiej Woli, Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sieradzu, Parafia Pińsk z Białorusi.

W Warszawie,

"Pub Żagielek", ul. Wybrzeże Gdyńskie 1, tel. 694961846

Wspomagamy podopiecznych z Żoliborskiego Stowarzyszenia "Dom Rodzina Człowiek"

Zbiórka nakrętek w Warszawie:

 

Zbiórka nakrętek w Rybnej:

 

Zbiórka nakrętek na Białorusi: