ul. Lindleya 12,
02-005 Warszawa

fundacja@czynmnydobro.pl

+48 722 195 659

Twój 1,5% naprawdę pomaga

 Twój 1,5% podatku przekłada się na 100% DOBRA, gdyż jest to konkretna pomoc dla dzieci i dorosłych zmagających się z poważnymi chorobami i niepełnosprawnościami.

Wejdź na stronę Podaruj Twój 1,5%, obejrzyj nasz spot i poznaj naszych Podopiecznych.

Podziel się Twoim 1.5% podatku i pomnażaj DOBRO.

Jak przekazać 1,5% podatku? To nic trudnego. Wystarczy, że wypełnisz dwa pola w deklaracji podatkowej, a więc:
– pole z numerem KRS, tu wpisz numer KRS naszej Fundacji 0000282796
– pole „cel szczegółowy”, tu wpisz nazwę i numer projektu, który chcesz wesprzeć.

Poznaj nasze projekty i przekaż nam Twój 1,5%. To Ty decydujesz, do kogo trafi Twoja pomoc, wskazując w formularzu PIT wybrany cel szczegółowy.
A my dziękujemy Ci za okazane nam zaufanie.

Poniżej znajdziesz linki do wszystkich projektów, jakie realizujemy na rzecz potrzebujących, zarówno w kraju, jak i na krańcach świata.

  1. https://czynmydobro.pl/projekty-indywidualne/ jeśli zechcesz przekazać Twój 1,5% na leczenie i rehabilitację dziecka lub osoby dorosłej, to wybierz Podopiecznego spośród projektów indywidualnych i wpisz w formularzu PIT w polu „cel szczegółowy” imię Podopiecznego i numer projektu.
  2. https://czynmydobro.pl/projekty-orionskie-i-pomocowe/ jeśli zechcesz przekazać Twój 1,5% na rzecz projektów oriońskich, to wybierz jeden spośród realizowanych projektów i wpisz w formularzu PIT w polu „cel szczegółowy” nazwę i numer projektu.
  3. https://misjeorione.pl/ jeśli zechcesz przekazać Twój 1,5% na rzecz dzieci z krajów misyjnych, zagrożonych głodem i brakiem dostępu do edukacji, to wybierz jeden spośród realizowanych projektów misyjnych i wpisz w formularzu PIT w polu „cel szczegółowy” nazwę i numer projektu.
  4. https://czynmydobro.pl/projekty-humanitarne-i-biezace-akcje/ jeśli zechcesz przekazać Twój 1,5% na projekty humanitarne, to wybierz jeden spośród realizowanych projektów i wpisz w formularzu PIT w polu „cel szczegółowy” nazwę i numer projektu.
  5. https://czynmydobro.pl/o-fundacji/ a jeśli zechcesz przekazać Twój 1,5% na naszą działalność statutową, to wpisz w formularzu PIT w polu „cel szczegółowy” cele statutowe.

Twój 1,5% podatku, przekazany na cele statutowe, to ogromne wsparcie w realizacji naszej misji. Dzięki tym środkom możemy cały czas rozwijać naszą działalność.

Może myślisz, że Twój 1.5% jest za mały i nieznaczący więc rezygnujesz z tej formy pomocy. Jest wprost przeciwnie. Każda, nawet najmniejsza kwota z tytułu 1.5% podatku przekazana w rozliczeniu podatkowym może bardzo pomóc potrzebującym. Tak się dzieje w naszej Fundacji od 2008 roku, od kiedy posiadamy status organizacji pożytku publicznego.

Rozliczając zeznanie podatkowe możesz skorzystać z darmowej platformy Twój e-PIT dostępnej na stronie https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Składając tegoroczne zeznanie podatkowe online możesz także skorzystać z darmowego programu e-pity dostępnego na naszej stronie.
https://www.e-pity.pl/pity-2022/akcja-e-life-jeden-procent-2023-KRS-0000282796

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą i osiągasz świadczenie powyżej 2500 zł, oznacza to, że od Twojego świadczenia jest pobierana zaliczka na podatek dochodowy i możesz przekazać nam Twój 1.5% podatku.

Dzięki oświadczeniu PIT-OP przekażesz Twój 1,5% znacznie szybciej i prościej. Formularz PIT-OP jest gotowy do pobrania na naszej stronie w sekcji Podaruj Twój 1,5%.

Koniecznie obejrzyj filmik jak nasi Wolontariusze, zarówno seniorzy jak i młodzi, przekazują swój 1,5% na nasze projekty.