Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro KRS 0000 282796

Projekt nr 71

Kura dla Madagaskaru

„Kura dla Madagaskaru” - pod takim hasłem 19 września 2014 roku ruszył nowy projekt Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro. Promocja projektu miała miejsce podczas III pikniku ekologicznego organizowanego w Zduńskiej Woli.

Projekt polega na zakupie kur dla uczniów uczęszczających do szkół w rejonie Ankazoabo-Sud, gdzie pracują na misjach Siostry Orionistki.

Siostry w dystrykcie Ankazoabo (obszar 2400 km²) pełnią posługę duszpasterską, są zaangażowane w działalność edukacyjną i opiekę zdrowotną.

Zakup kury na Madagaskarze w przeliczeniu na naszą walutę to koszt w wysokości 20 zł. Dzięki Tobie, WŁAŚCICIELOWI KURY, którą możesz zakupić w ramach projektu „Kura dla Madagaskaru, ubogie dzieci z rejonu Ankazoabo- Sud, objęte pomocą przez naszą Fundację, będą miały możliwość wzbogacić swój bardzo skromny posiłek o jajka.

Rodziny afrykańskie są wielodzietne, a często bywa tak, że matka, na której spoczywa obowiązek wyżywienia całej rodziny, mając w domu niemowlęta i małe dzieci nie może wyruszyć do pracy, gdyż musi zapewnić im opiekę. Dzieci są niedożywione na skutek czego chorują i bardzo często umierają. Alternatywą wobec tej trudnej sytuacji jest, realizowany przez naszą Fundację projekt Adopcja na odległość dzieci z ANKAZOABO-SUD na Madagaskarze, który dzięki zaangażowaniu Darczyńców daje szansę dzieciom
z Madagaskaru na wyjście z kręgu biedy i zdobycie tak bardzo potrzebnego wykształcenia.

Jak można stać się właścicielem kury na Madagaskarze?

Jeśli zechcesz pomóc dzieciom z Ankazoabo-Sud poprzez zakup kury, przekaż darowiznę na poniższy numer rachunku:

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa

Bank Pekao SA IV Oddział w Warszawie, ul. Grójecka 1/3
Numer rachunku: 53 1240 1053 1111 0010 4040 4926

Kod SWIFT: PKOPPLPW
PL dla obrotów zagranicznych:
PL 53 1240 1053 1111 0010 4040 4926

z dopiskiem: kura dla Madagaskaru

Jeśli zachcesz otrzymać certyfikat potwierdzający własność zakupu kury, skontaktuj się mailowo z koordynatorem projektu p. Martą Otrębską na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż darowiznę on-line na ten projekt:
Dzięki ofiarności Darczyńców pierwsze kury już zakupiono dla misji Ankazoabo-Sud. W sumie pozyskano środki z darowizn pieniężnych na zakup 180 kur. Radość dzieci w misji ogromna. Dziękujemy z całego serca za wsparcie tego projektu.