Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro KRS 0000 282796

Projekt nr 36

Projekt pn. Mariusz 36 - na leczenie i rehabilitację Mariusza

miniaturka

Nazywam się Mariusz, mam 32 lata i pochodzę z niewielkiej wsi Mikłaszewo w województwie podlaskim. W roku 2007 zostałem potrącony przez samochód osobowy. W wyniku tego wypadku doznałem urazu wielonarządowego, w tym złamania kręgosłupa na wysokości Th3-Th4 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i spastycznym porażeniem kończyn dolnych. Przed wypadkiem byłem osobą bardzo aktywną, pracowałem w piekarni oraz pomagałem rodzicom w małym gospodarstiwe rolnym.

Po wypadku byłem całkowicie zależny od "osób trzecich". Długotrwałe leczenie oraz rehabilitacja sprawiły, iż obecnie poruszam się na wózku inwalidzkim.

 

W roku 2009 postanowiłem się usamodzielnić i podjąłem studia licencjackie w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku. Zamieszkałem wówczas w akademiku, gdzie poznałem swoją przyszłą żonę Justynę, która kilkanaście lat temu również doznała urazu kręgosłupa. W obliczu trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej w jakiej się znależliźmy, zwróciłem się z prośbą o pomoc do Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro.

 Jako Podopieczny Fundacji pragnę serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie, które przyczyniło się do tego, że w roku 2014 ukończyłem studia magisterskie i odebrałem dyplom magistra administracji w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku. Przede wszystkim zaś dzieki wsparciu Darczyńców korzystałem z intensywnej rehabilitacji, w wyniku której jestem sprawniejszy fizycznie oraz czuję się znacznie lepiej psychicznie. 

Od czerwca 2015 roku rozpocząłem innowacyjny projekt rehabilitacyjny NIEPOKONANI pod okiem fizjoterapeuty Łukasza Borowskiego. Dzięki nietypowemu podejściu do tematu niepełnosprawności udało mi się odzyskać funkcjonowanie mięśni, które dotychczas były sparaliżowane (film nr 1 oraz film nr 2). Od tamtej pory uczęszczam regularnie na rehabilitację i z miesiąca na miesiąc czuję poprawę mojej sprawności. Codzienne zwykłe czynności domowe przestały być tak uciążliwe i zajmują mi w tej chwili dużo mniej czasu.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie,

Mariusz

 

 

Jeśli zechcesz wesprzeć Mariusza, aby mógł kontynuować rehabilitację niezbędną do odzyskania przynajmniej częściowej sprawności, możesz przekazać darowiznę pieniężną na poniższy numer rachunku z dopiskiem: Mariusz 36

 

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa

Raiffeisen Bank Polska S.A. ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa
Numer rachunku: 02 1750 0012 0000 0000 2315 5907

Kod SWIFT: RCBWPLPW
PL dla obrotów zagranicznych:
PL 02 1750 0012 0000 0000 2315 5907

z dopiskiem: Mariusz 36

 

Przekaż darowiznę on-line na projekt MARIUSZ 36 

Wesprzyj ten projekt przekazując 1% podatku

36