Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro KRS 0000 282796

Projekt nr 64

Pomoc dla Magdy

Nazywam się Magdalena Rosiak i od urodzenia choruje na Dystrofie mięśniową rozpoznanie Miopatia wrodzona (zanik mięśni). Chorobę moją zdiagnozowano dopiero w 2005 roku. Opóźnienie to spowodowało wiele zaniedbań a mała wciąż wiedza w tym temacie znacznie pogorszyły mój stan zdrowia.

Coroczne wizyty w warszawskim szpitalu SPCSK przy ulicy Banacha uświadomiły mi tylko jak poważnie jestem chora i że nie mają dla mnie niestety lekarstwa. Mój stan zdrowia faktycznie pogarsza się z dnia na dzień i sytuacja nie wygląda najlepiej.  Zwykłe pokonanie schodów (mieszkam na 3 piętrze) czy krótki spacer mogę porównać do wielokilometrowego marszu przez pustynie.

Choroba również zaatakowała wszystkie organy wewnętrzne i układ ruchu.  Chodzę obecnie o kuli. Mam problemy zarówno z sercem, nerkami, jelitami jak i kończynami. Takie codzienne czynności jak umycie głowy, wstanie samodzielne z przysiadu czy w końcu oddychanie urastają do rangi wielkiego problemu, dlatego też często używam Koncentratora tlenowego, który dostałam w prezencie od wujka.

Ostatnio jednak zobaczyłam światełko w tunelu. Otrzymałam w prezencie od osoby prywatnej 10 zabiegów rehabilitacyjnych i inaczej spojrzałam na moja chorobę. Osoba, która mnie rehabilituje pokazała mi że mogę żyć inaczej a dzięki własnej pracy i jej fachowej pomocy mogę znacznie poprawić, jakość swojego życia. Czuje ze ćwiczenia te bardzo mi pomagają. Uwierzyłam w lepsze jutro i że mogę z jej pomocą odbudować, choć w części moją tkankę mięśniową. Zaczęłam dużo lepiej oddychać. Spotkania te jednak powinny być prowadzone w systemie ciągłym tak jak w przypadku większości chorych a nie jestem w stanie pokryć kosztów leczenia.

Mieszkam tylko z mamą, która od kilkunastu lat wspaniale się mną opiekuje. Mogę na nią liczyć w każdej sytuacji, ale nie stać ją na pokrycie kosztów związanych z moją terapią i rehabilitacją. Bedę ogromnie wdzięczna za każdą formę pomocy ze strony Darczyńców. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją osobą i dobre serduszko.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Magda.

 

Nakręć się na pomaganie !

W roku 2016 zbieramy nakrętki na Magdę. Więcej informacji o zbiórce tutaj.

nakrtki

 

Poniżej podajemy numer rachunku, na który można dokonywać dobrowolnych wpłat.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
ul. Lindleya 12, 02-005 Warszawa

Raiffeisen Bank Polska S.A. ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa
Numer rachunku: 02 1750 0012 0000 0000 2315 5907

Kod SWIFT: RCBWPLPW
PL dla obrotów zagranicznych:
PL 02 1750 0012 0000 0000 2315 5907

z dopiskiem: Magda 64

 

Wesprzyj ten projekt przekazując 1% podatku

64

 

 

Przekaż darowiznę on-line na projekt MAGDA 64